Eb-selejtezők - Újból nyertek a franciák, ismét sima angol siker

2019. március 26. - 07:43 | Sport

A világbajnoki aranyérmes francia válogatott 4-0-ra győzött a vendég izlandi csapat ellen a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának hétfői játéknapján, míg a címvédő portugálok másodszor is döntetlent játszottak.

Francia gólöröm Izland ellen (Fotó: TASR/AP)

A franciák a 12. percben szereztek vezetést Samuel Umtiti révén, és a 68. percben Olivier Giroud duplázta meg az előnyt. Kisvártatva Kylian Mbappé és Antoine Griezmann is betalált.

Az ukránok elleni döntetlennel rajtoló portugálok gyorsan, már a 7. percben hátrányba kerültek, Dusan Tadic büntetőből volt eredményes, ám még a szünet előtt sikerült egyenlíteni. Előtte a 31. percben Cristiano Ronaldót lábizomsérülés miatt lecserélték. A folytatásban a hazaiak közel álltak a gólhoz és a győzelemhez, ám be kellett érniük egy ponttal.

Az angolok a nyitókörben a cseheket verték 5-0-ra, most pedig Montenegróban diadalmaskodtak fölényesen, 5-1-re.

Eredmények:

A CSOPORT:

Montenegró-Anglia 1-5 (1-2)
gól: Vesovic (17.), illetve Keane (30.), Barkley (39., 59.), Kane (71.), Sterling (81.)

Koszovó-Bulgária 1-1 (0-1)
gól: Zeneli (62.), illetve Bozsikov (39.)

A csoport állása: 1. Anglia 6 pont/2 mérkőzés, 2. Bulgária 2/2, 3. Koszovó 1/1 (1-1), 4. Montenegró 1/2 (2-6), 5. Csehország 0/1

B CSOPORT:

Portugália-Szerbia 1-1 (1-1)
gól: Carvalho (42.), illetve Tadic (7., 11-esből)

Luxemburg-Ukrajna 1-2 (1-1)
gól: Turpel (35.), illetve Cigankov (40.), Rodrigues (93., öngól)

A csoport állása: 1. Ukrajna 4 pont/2 mérkőzés, 2. Luxemburg 3/2, 3. Portugália 2/2, 4. Szerbia 1/1, 5. Litvánia 0/1

H CSOPORT:

Franciaország-Izland 4-0 (1-0)
gól: Umtiti (12.), Giroud (68.), Mbappé (78.), Griezmann (84.)

Andorra-Albánia 0-3 (0-1)
gól: Sadiku (21.), Balaj (88.), Abrashi (96.)

korábban:
Törökország-Moldova 4-0 (2-0)
gól: Kaldirim (24.), Tosun (26., 53.), Ayhan (70.)

A csoport állása: 1. Franciaország 6 pont/2 mérkőzés (8-1), 2. Törökország 6/2 (6-0), 3. Albánia 3/2 (3-2), 4. Izland 3/2 (2-4), 5. Andorra 0/2 (0-5), 6. Moldova 0/2 (1-8)